ул. Б.Хмельницкого 24, Одеса
Карта пн-сб 9:00-20:00

Лікування кіфозу в Одесі

Найсприятливіша для лікування – 1 ступінь кіфозу. Але саме вона часто залишається непоміченою батьками, тому як вони сприймають сутулість дитини як тимчасовий недолік перехідного віку та не звертаються за лікарською консультацією.

Фахівці Центру Євмінова рекомендують батькам уважніше ставитися до здоров’я хребта їхньої дитини, та приводити його на огляд до спеціаліста не менше 1-2 рази на рік. Так Ви зможете убезпечити своє маленьке чадо від великих проблем в майбутньому.

Тому як, якщо вчасно не звернутися до фахівців за лікуванням, кіфоз швидко прогресує, і крім зовнішніх проявів призводить до швидкого старіння хребта, його деформації та руйнування. При цьому больовий синдром стає постійним, розвиваються міжхребцеві грижі, а викривлення хребта та зсув діафрагми порушує роботу багатьох внутрішніх органів.

Перейти до прайс-листа
нестабильность позвонков

Запис на прийом

Що таке «Кіфоз»?

Термін «Кіфоз» походить від давньогрецьких слів, що позначають «зігнутий», «горбатий». З назви зрозуміло, що зовні це захворювання супроводжується сутулістю і викривленням хребта, а в деяких випадках і утворенням горба.

Це досить поширене порушення постави: за статистикою легкого та середнього формою кіфозу страждають 8% населення.

Кіфоз зустрічається переважно у чоловіків, перші симптоми захворювання припадають на вік 11-15 років. Ефективно лікується тільки на ранніх стадіях та в ранньому віці, до повного формування хребта. Після періоду інтенсивного росту повністю позбутися від цього захворювання неможливо. Тому ми рекомендуємо батькам стежити за здоров’ям хребта свою дитину та своєчасно звертатися до фахівців, поки є можливість вилікуватися від недуги назавжди.

Види кіфоза

Кіфоз буває 2 видів:

 1. Фізіологічний кіфоз – вигин у всіх людей в хребті (15 ° -30 °) в передньо-задньому напрямку, більш виражений в грудному відділі. Фізіологічні кіфози  врівноважують їх лордози які існують для амортизації хребта при русі, його захисту від ударів, поштовхів та інших нагрузок.Так же виділяють поперековий та шийний кіфози.
 2. Патологічний кіфоз. При ослабленні м’язового корсету вигини фізіологічного кіфозу посилюються, утворюється патологічний кіфоз, що характеризується синдромом «круглої спини».
  Ці зміни супроводжуються патологіями, дегенеративними змінами в хрящової та кісткової тканини хребта, утворенням кута вигину хребта в 30 ° і більше градусів.

У людей, які страждають кіфозом плечі нахилені вперед та вниз, грудна клітка звужена, в слідстві чого діафрагма опускається вниз, м’язи преса послаблюються, і вся верхня частина тулуба нахиляється вперед. У слідстві анатомічного порушення грудної клітки, неправильного розподілу навантаження на хребет та нижні кінцівки відбуваються вторинні зміни: розвивається плоскостопість, остеохондроз, погіршується кровообіг, діяльність міжреберних м’язів та дихальні функції легенів.

Патологічний кіфоз може виникнути також внаслідок вроджених порушень, вікових змін, спадкового чинника, захворювань та травм хребта, таких як компресійний перелом, туберкульоз та пухлина хребта, рахіт тощо.

Види кіфоза в залежності від причин виникнення

Кіфоз в залежності від причин виникнення та наслідків класифікують на:

 1. Постуральний. Результатом неправильної постави, слабкістю м’язів спини, постійної сутулості та ослаблення спинного корсета є найбільш поширений тип кифоза, постуральний (осаночний) кіфоз. Він характеризується «круглої спиною», але ніяких структурних пошкоджень або змін не тягне за собою. На рентгені при цій формі кіфозу ніяких змін не видно. Характерний для підлітків.
 2. Хвороба Шейермана-Мау (юнацький кіфоз). Кіфоз, зустрічається в основному у хлопчиків 14-16 років. Причини виникнення до сіх пір не виявлені. На ранніх стадіях захворювання не викликає скарг, але з часом викривлення посилюється і з’являються болі в ураженій ділянці хребта, при цьому ускладнюється процес дихання, іноді виникають порушення роботи серця.
 3. Природжений кіфоз – наслідок внутрішньоутробного порушення розвитку хребта або окремих хребців. Часто супроводжується невралгічними порушеннями та іншими аномаліями розвитку. Найрідкісніший вид кіфозу.
 4. Сенільний (дегенеративний) кіфоз часто називають старечий кіфоз. Причиною є дегенеративно-дистрофічні порушення в організмі (наприклад, остеохондроз, остеопороз та ін.). Переважно спостерігається у жінок в літньому віці. Має прогресуючий характер.
 5. Паралітичний кіфоз розвивається при захворюваннях нервової системи, що супроводжуються паралічем м’язів.
 6. Рахітіческій кіфоз є наслідком перенесеного в дитинстві рахіту;
 7. Туберкульозній кіфоз. Через впліву мікобактерії туберкульозу руйнуються міжхребцеві диски й хребці, что виробляти до з’явиться цього виду кифоза.Іноді, кіфоз поєднується з іншими порушеннями постави, наприклад, поєднання кіфозу та сколіозу з боковим викривленням називається кіфосоліоз.

  Залежно від кута нахилу та деформації розрізняють кілька ступенів патологічного кіфозу:

  Перша ступінь: 31 ° -40 °
  Друга ступінь: 41 ° -50 °
  Третя ступінь: 51 ° -70 °
  Четверта ступінь, найважча: від 71 °

Лечение кифоза в Одессе

Основна симптоматика кіфоза хребта

 • синдром «круглої спини», сутулість, освіту горба;
 • нерухомість хребта та помірний біль в спині;
 • оніміння кінцівок;
 • м’язові спазми;
 • перепади тиску, запаморочення та часті головні болі;
 • постійне відчуття втоми та зниження імунітету
Лечение кифоза в Одессе

Діагностика кіфоза.

Для постановки діагнозу «кіфоз» доктор уважно оглядає пацієнта, вивчає історію хвороби, уточнює хворобливі відчуття, проводить пальпацію спини та шиї, визначає шкірну чутливість проблеми та силу м’язів.

Лікар перевіряє сухожильні рефлекси та проводить спеціальні тести, які дозволяють визначити наявність або відсутність невралгічних порушень. Одним з головних етапів обстеження є рентгенографія хребта, яка дозволяє точно визначити ступінь кіфозу. Для виявлення патологій м’яких тканин призначають МРТ, а для аналізу зміни кісткових структур – комп’ютерну томографію.

лечение артроза

Лікування кіфозу хребта в Одесі

В одеському Центрі Євмінова для ефективного лікування застосовується комплексний підхід, метою якого є зняття больового синдрому, корекція хребта та подальше зміцнення м’язів.

Основою для лікування кіфозу для дітей та дорослих є мануальна терапія, фізіопроцедури, ЛФК та ​​масаж.

Мануальний терапевт повертає хребці в природне положення, завдяки чому відновлюється кровообіг в хребті та м’яких тканинах, усуваються спазми та защемління, що викликають біль.

Рекомендуємо поєднувати мануальну терапію з індивідуально підібраним комплексом лікувальної фізкультури, що дозволяє поступово зміцнити Ваш м’язовий корсет та надати гнучкість суглобам.

Ми пропонуємо немедикаментозне консервативне лікування без таблеток та уколів, спрямоване не так на тимчасове усунення болю, а на усунення по можливості причини кифоза, гальмування захворювання та запобігання ускладнень.

Для того, щоб потрапити на консультацію до Франко Едуарду Олександровичу, лікаря загальної практики та сімейної медицини, мануального терапевта, рекомендуємо попередньо записатися на прийом за телефонами 048 700-83-03 або 067 558-08-12

Запишитесь на прием

Задайте свои вопросы и получите грамотную консультацию, как справиться с Вашим недугом и вернуть движение без боли

Наші фахівці

Франко Эдуард

Врач общей практики и семейной медицины, мануальный терапевт, гирудотерапевт. Опыт работы 30 лет

Павловская Елена

Старший методист лечебной физкультуры с 20-летним опытом работы.

Пархомец Вячеслав

Массажист, мануальный терапевт. Опыт работы более 18 лет

Крупина Марина

Инструктор. Опыт работы более 20 лет.

Супрунец Дмитрий

Невролог, мануальный терапевт.

Почему нам доверяют здоровье

Наша цель — вернуть вам здоровье и радость движения

Индивидуальный подход

Мы подберем индивидуальную комплексную программу профилактики и лечения, учитывая степень заболевания и общее состояние здоровья

Большой опыт

Специалисты центра профильное образование и многолетний опыт борьбы с Вашим недугом без боли, без медикаментов, без операций

Экономим ваше время

Вам не надо посещать разные клиники. Все нужные врачи для лечения вашего заболевания есть в нашем центре! Мы подберем максимально удобный для Вас график процедур и консультаций.

Найдем и устраним первопричину

Наша цель — не просто снять болевые симптомы, а устранить первопричину Вашего заболевания, активизировать силы организма и обеспечить максимально стабильный результат!

Добавить комментарий

[ratemypost]